Då har det blivit hösten 2025. Nu börjar vi lägga ut våra LIVE-föreläsningar!

Hela programmet för hösten är inte klart än men vi lägger upp allt eftersom. Får du vårt Nyhetsbrev vet du alltid vad som är pågång.

Cilla har ett stort antal inspelade föreläsningar från LIVE tillfällen. Där hittar du också två onlinekurser
- Cillas Valpskola och Kantarellsök.

Läs mer här!

Efter en lärorik vår 2025 är vi glada att återigen kunna erbjuda... 

EN HÖST MED INSPIRERANDE FÖRELÄSNINGAR!

Vårt mål har alltid varit att ge en stor bredd av kunskap på Hundens Hus Play. Det kan vara föreläsningar där du får en mängd träningstips och det kan också vara föreläsningar av mer teoretisk natur, på gränsen till filosofisk kunskap, om hur hundar fungerar och vi med dem.

Vare sig du är hundägare eller yrkesverksam inom hunderiet så kan vi erbjuda en spännande höst 2025 LIVE online!

Höstens föreläsningar

  • En infokväll om yrkesutbildningarna Hundinstruktör och Hundbeteendeutredare 10/9 - Gratis såklart!
  • Cillas Hub - Tema Problembeteenden, 18/9 - Vi bjuder på det!
  • och mer kommer snart!

Efter varje LIVE föreläsning har du tillgång till en inspelad version under 14 dagar.

  • Infokväll om utbildningarna Hundinstruktör och Hundbeteendeutredare
    10/9 kl. 18.30 - 19.30

    Gratis såklart!

En informationskväll för dig som vill du arbeta med beteendeproblem, valpar och vardagslydnad!

Under den här kvällen berättar Cilla om utbildningarna, förkunskaper, tidsåtgång, upplägg... och självklart har du möjlighet att ställa alla dina frågor.

Utbildningarna är på halvdistans och kan kombineras med andra studier/heltidsarbete.

Varmt välkomna!

Kommande utbildningsstarter
Göteborg
Stockholm

Boka din plats här!
 
  • Cillas Hub - Tema Problembeteenden,
    18/9 kl. 18.30 - 20.00

    Vi bjuder på det!

Cillas Hub är ett tillfälle för dig att ställa frågor om din hund på ett specifikt tema.

Den här kvällen är det fokus på problem-beteenden.

Vad är ett problembeteende? Det avgör du. Många gånger kan det vara ett vardagsbekymmer som du känner att du har har tappat kontrollen över. Det kan också vara ett beteende som plötsligt har uppstått och som du känner att du vill få tips på hur du kan träna bort det.

Cillas Hub - en frågestund och samtal med hundbeteendeutredare Cilla Danielsson.

Cilla är hundbeteendeutredare, hundinstruktör, lärare, visionär och VD för Hundens Hus. Hon har över 40 års erfarenhet av att träna hund. "Jag tar alla tillfällen som ges för att fördjupa samspelet mellan mig och mina hundar. Ju större samspel desto djupare relation."
Här kan du läsa mer om Cillas bakgrund.

Boka din gratisplats!

OFTA STÄLLDA FRÅGOR.